Асортимент товарів, що продаються через УУБ

Електронний торгівельний майданчик (ЕТМ) – це веб-сайт комерційного типу, що створений на основі найсучасніших технологій та використовується для організації та проведення онлайн торгів. Згідно чинного законодавства, держмайно в Україні повинно продаватися не на основі прямих договорів між продавцем та покупцем, а на відкритих електронних торгах в системі Прозорро.Продажі.

В цій системі акредитовано багато торгівельних платформ, що надають своїм користувачам доступ до єдиної бази даних аукціонів. Інформація оновлюється в режимі реального часу, тому завжди є актуальною.

Самим популярним на даний час торгівельним майданчиком в Україні є УУБ – Українська універсальна біржа.

Що продається через УУБ

Торгівельний електронний майданчик – це сайт, на якому державні та комунальні підприємства можуть продавати непотрібне їм майно (або здавати його в оренду). Тут є такі види лотів:

  1. нерухомість (житлова, комерційна, недобудована чи промислова);
  2. земельні наділи;
  3. транспортні засоби (легкові та вантажні автомобілі, спецтехніка, техніка сільськогосподарського призначення,автобуси, тощо);
  4. металобрухт (відходи чорних та кольорових металів, що накопичуються на промислових підприємствах і можуть виступати в ролі вторинної сировини);
  5. деревина всіх сортів, а також дров’яна  продукція для промислового використання;
  6. права вимоги за кредитами;
  7. конфісковане, арештоване майно та майно банкрутів;
  8. права на видобуток корисних копалин, тощо.

Ознайомитися з повним переліком активних лотів можна тут sale.uub.com.ua.

Переваги електронних торгів для державних підприємств

По-перше, це можливість швидко реалізувати залежане майно або здати в оренду те, що тривалий час не використовується. На багатьох державних підприємствах є приміщення та будівлі, використання яких ближчим часом не намічається, але вони потребують коштів на їх утримання (охорону, опалення, прибирання, тощо). В такому разі такі приміщення та будівлі можна здати в оренду чи навіть продати.

По-друге, це можливість уникнути витрат на рекламу, організацію та проведення аукціону. Так як торги проводяться в онлайні, то для них не потрібно готувати приміщення, де б могли розташуватися потенційні покупці.

По-третє, якщо підприємство реалізує майно через відкриті торги, то це говорить про те, що воно готове працювати прозоро та чесно. Це привертає увагу інвесторів.

Переваги електронних аукціонів для покупців

Так як торги являються відкритими, то прийняти в них участь можуть всі бажаючі, а не лише обрані по запрошенням. Крім цього учасники змагаються між собою на рівних умовах, що забезпечується завдяки шифруванню даних (ніхто не знає, хто саме зробив ставку і хто переможе, аж поки аукціон не закінчиться).

На електронному аукціоні можна придбати будь що, навіть арештоване майно. Дізнатися про його реалізацію можна за посиланням https://sale.uub.com.ua/filter/arrested-property. Спостерігати за торгами та приймати в них участь можна з будь-якого місця світу і в будь-який час, навіть вночі.