Мей пообіцяла уникнути повернення жорсткого кордону з Ірландією

За словами Мей, Британія буде виступати за закріплення в угоді неможливості «повернення жорсткого кордону» між Північною Ірландією та Ірландією.

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей знову підтвердила, що виступає проти повернення жорсткого кордону між Північною Ірландією і Республікою Ірландія.

«Сьогодні я тут, щоб підтвердити народу Північної Ірландії непохитну прихильність уряду Великобританії Угоді Страсної п’ятниці (Белфастська угода 1998 року – ред) і прихильність у забезпеченні Brexit, який гарантує неможливість повернення жорсткого кордону між Північною Ірландією та Ірландією», – сказала Мей, виступаючи в Північній Ірландії.

Минулого тижня британський парламент відхилив ряд поправок по Brexit, а поправку, що стосується «страхувального плану», підтримав більшістю з 317 голосів проти 301. Поправку пропонував депутат Грем Брейді, він закликав замінити положення про «страховому плану» для ірландської кордону в угоді на «альтернативні домовленості, щоб уникнути жорсткого кордону».

Після цього Мей заявила, що тепер Лондон намагатиметься внести поправки в угоду по Brexit. За її словами, Великобританія буде виступати за закріплення в угоді неможливості «повернення жорсткого кордону між Північною Ірландією та Ірландією».