Штучне запліднення

Штучне запліднення вже більше 30 років допомагає людям з порушеннями репродуктивної функції завагітніти та виносити дитину. Це ефективний та безпечний спосіб, оскільки процедуру будуть виконувати в лабораторії. Методика досягає успіху в умовах, коли інші способи лікування не принесли результату.

Коли потрібне штучне запліднення

Штучне запліднення або метод ЕКЗ рекомендують, якщо:

  • У жінки діагностували непрохідність маткових труб.
  • Сперматозоїди повільні або взагалі відсутні.
  • Причини безпліддя не вдалося встановити.
  • Жінка страждає ендометріозом, а оперативне лікування не принесло результату.
  • Якщо вагітності не вдається досягти протягом декількох років після використання різних методів лікування.

Рішення про необхідність процедури потрібно приймати після обговорення всіх моментів з лікарем, обстеження та виявлення причин репродуктивних проблем.

ЕКЗ та ВМІ

Популярні процедури екстракорпорального запліднення та внутрішньо маткової інсемінації.

Під час процедурі ЕКЗ ембріон формують за межами матки, в лабораторії. Для цього у жінки беруть яйцеклітину та запліднюють її спермою в лабораторії. Після формування ембріону його переносять в матку. Коли жінка завагітніє, процес виношування дитини не буде відрізнятися від природного зачаття.

Також практикують ВМІ. При цьому в порожнину матки вводять сперму чоловіка або донора. Переваги методів в наближеності до природного способу, а організм не страждає від великої кількості препаратів. Це одна з найбільш ефективних репродуктивних технологій. Вона проводиться в стимульованому або природному циклі.

Проте ЕКЗ можна провести при непрохідності маткових труб, в той час як ВМІ потребує інструментально підтвердженої прохідності труб, оскільки запліднення відбудеться в матковій трубі.

Штучна інсемінація виконується під час овуляції. Сперму повинні отримати за 1-3 години перед введенням, або користуються замороженою спермою, яку спочатку законсервували. Перед введенням матеріал готують, виділяючи найбільш рухливих сперматозоїдів.

При відсутності ефекту процедуру проводять повторно. Проте більше 3-4 циклів не можна. Якщо не вдається досягти результату, то варто використати метод екстракорпорального запліднення.

Ефективність запліднення зв’язана зі станом порожнини матки, віком жінки, кількістю клітин та сперми. Успіх в залежності від віку досягається в 15-70% випадків. Стовідсоткової гарантії не дає жоден метод.

Штучне запліднення в Інституті Репродуктивної медицини

ЕКЗ та процедура внутрішньо маткової інсемінації проводиться на вигідних умовах в Інституті Репродуктивної медицини. Кваліфіковані спеціалісти володіють великим досвідом вирішення проблеми безпліддя. Вони проведуть обстеження та рекомендують найбільш підходящий метод запліднення. Фахівці успішно використовують сучасні та ефективні методи у сфері репродуктології, котрі допоможуть народити здорову дитину.