Тендерна державна пропозиція. Що потрібно знати?

Тендерна пропозиція – це тип публічної пропозиції про поглинання, що представляє собою пропозицію про покупку деяких або всіх акцій корпорації. Тендерні пропозиції зазвичай робляться публічно і пропонують акціонерам продати свої акції за певною ціною і протягом певного періоду часу.

Пропонована ціна зазвичай є премією до ринкової ціни і часто залежить від мінімального або максимального кількості проданих акцій. Для конкурсу є залучення заявок на проект або прийняття офіційної пропозиції, такі як пропозиція про поглинання. Пропозиція про обмін – це спеціалізований тип тендерної пропозиції, в якому цінні папери або інші безготівкові альтернативи пропонуються в обмін на акції.

Закони Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) вимагають, щоб будь-яка корпорація або фізична особа, яка купує 5% компанії, розкривала інформацію SEC, цільової компанії і біржі.

Акції, придбані в рамках тендерної пропозиції, стають власністю покупця. З цього моменту покупець, як і будь-який інший акціонер, має право володіти або продавати акції на свій розсуд.

Як працює тендерна пропозиція

Тендерна пропозиція часто виникає, коли інвестор пропонує купити акції у кожного акціонера, публічно торгується із компанією за певною ціною в певний час. Інвестор зазвичай пропонує більш високу ціну за акцію, ніж ціна акцій компанії, що дає акціонерам більший стимул продавати свої акції.

Більшість тендерних пропозицій робляться за певною ціною, яка представляє собою значну премію в порівнянні з поточною ціною акцій. Наприклад, може бути зроблено тендерну пропозицію на покупку акцій, що перебувають в обігу, за ціною 18 доларів за акцію, коли поточна ринкова ціна складає всього 15 доларів за акцію. Причина пропозиції премії полягає в тому, щоб спонукати велику кількість акціонерів продати свої акції. У разі спроби поглинання тендер може бути обумовлений тим, що потенційний покупець зможе отримати певну кількість акцій, наприклад, достатню кількість, щоб скласти контрольний пакет акцій компанії. Дізнатися про думки про державні закупівлі можна на сайті https://tender.uub.com.ua/ru/pro-prozorro/budivelni-tendery-kyiv-lider-z-provedennya-tenderiv.