Україна на сьогодні є однією з головних країн-партнерів для ЄС – Мінгареллі

Хуг Мінгареллі зазначив, що наріжний камінь двосторонніх відносин між ЄС і Україною – це Угода про асоціацію, яка включає створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Україна є європейською країною з величезним економічним та соціальним потенціалом, тому зможе одного дня подати заявку на вступ до ЄС, і такий вибір українського народу має поважатися. Про це представник ЄС в Україні Хуг Мінгареллі заявив в інтерв’ю для програми «Планета бізнесу» та каналі Euronews.

«Договір ЄС є дуже чітким. Будь-яка європейська країна (а Україна є європейською країною), яка виконала цілий ряд критеріїв стосовно верховенства права і свобод, може стати членом ЄС. Немає сумніву, що Україна є європейською країною, і вона одного дня може подати заявку на членство в ЄС», – наголосив європейський дипломат.

За його словами, немає нічого дивного в тому факті, що Україна на сьогодні є однією з головних країн-партнерів для Європейського Союзу, адже для самого ЄС важливо мати поряд із собою стабільного та заможного сусіда.

«Наш інтерес і наш обов’язок – забезпечити, щоб умови життя українського народу покращилися протягом наступних років, і що їхній вибір стосовно того, в якому суспільстві вони хотіли б жити, буде поважатися», – додав Мінгареллі.